O mnie

Nazywam się Magda Baranowska. Wspieram rodziców w budowaniu bliskich relacji z dziećmi. Relacji opartych na miłości, szacunku i akceptacji.

Chcę dzielić się wiedzą, która sprawia, że rodzice czują się dobrze w swojej roli.

Badania naukowe potwierdzają, że bliskie relacje i silna pozytywna więź z rodzicami to najważniejsze czynniki, które chronią dzieci przed niebezpiecznymi sytuacjami. Według J. D. Hawkinsa (badacza działań profilaktycznych) silna więź emocjonalna z rodzicami, to najważniejszy czynnik chroniący dzieci przed zachowaniami ryzykownymi, czyli takimi jak zażywanie narkotyków, alkoholu, dopalaczy, a także agresja, przedwczesna inicjacja seksualna, uzależnienie od gier komputerowych. Inne badania, przeprowadzone przez F. Streita, pokazują m.in., że młodzież pozbawiona poczucia bliskości z rodziną, jest bardziej podatna na presję rówieśniczą.

Kiedy zaczęłam rozumieć jakim chcę być rodzicem?

Wychowywałam się w rodzinie w której „dzieci i ryby głosu nie mają” a „co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie”. Takie były czasy…

Nie chciałam powtarzać tych wzorców. Po pojawieniu się córki, a potem syna zaczęłam czytać, szkolić się i mozolnie zmieniać nawyki. Nie było łatwo… Pracuję nad sobą do dziś.

Przerobiłam na własnej skórze wiele sytuacji wychowawczych. Wiem, że nawet te super metody, przetestowane przez wielu innych rodziców mogą się nie sprawdzić, bo każde dziecko jest inne, bo każdy rodzic jest inny.

Ukończyłam warsztaty na edukatora Szkoły dla Rodziców – jak mówić żeby dzieci słuchały, jak słuchać, żeby dzieci mówiły, jestem trenerem fundacji FamilyLab, propagującej wartości duńskiego pedagoga Jespera Julla, (czyli równa godność, autentyczność, integralność, odpowiedzialność) i stworzyłam projekt Współczesny Rodzic.

Znajdziesz mnie również tutaj:
facebook.com/wspolczesnyrodzic
instagram.com/wspolczesnyrodzic
Platforma kursowa: kursy.wspolczesnyrodzic.pl

Pozdrawiam ciepło, Magda.

Kursy Współczesnego Rodzica to kursy i szkolenia online oraz spotkania
stacjonarne. Kliknij po więcej szczegółów.